× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Profilaktyka i leczenie chorób sercowo – naczyniowych

chelatacja

Chelatacja jest terapią, która polega na podawaniu wlewów z kwasem wersenowym. Wykorzystywana w profilaktyce i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych oraz przy zatruciach metalami ciężkimi.

Charakterystyka terapii

Chelatacja jest jedną z metod terapeutycznych, która bazuje na podawaniu dożylnym lub doustnym (rzadziej) związków chelatujących. Chelatowanie może być skuteczne w przypadku występowania problemów z układem krążenia. Ma działanie odtruwające, ale stosuje się je również podczas profilaktyki miażdżycy. Terapia wpływa pozytywnie na stan komórek, narządów i tkanek, dzięki usuwaniu metali ciężkich z organizmu. Chroni to przed negatywnymi skutkami działania wolnych rodników.

Usuwanie metali ciężkich dzięki terapii

Chelatacja metali ciężkich opiera się na wlewach w kroplówce. Wlewy zawierają chelatory, które są czynnikami chelatującymi. Można zaliczyć do nich związki innych metali, które mają niższe powinowactwo chemiczne niż te metale, które planuje się usunąć z organizmu. Największą popularnością jako czynnik chelatujący cieszy się EDTA, czyli kwas wersenowy. Po dożylnym podaniu tworzy związki z toksynami poprzez połączenie i następnie usuwa je z organizmu przez nerki. Terapia EDTA jest nieinwazyjna i prosta do przeprowadzenia. Kwas wersenowy wykazuje działanie oczyszczające naczynia ze złogów oraz nadmiaru wolnych rodników. Wpływa pozytywnie na kondycję całego organizmu, a nie jedynie wybranego narządu. Kilka sesji terapii EDTA obniża poziom cholesterolu, wspomaga układ odpornościowy, poprawia ukrwienie tkanek. Ma to szczególne znaczenie przy chorobach niedokrwiennych. Zabieg można przeprowadzić tutaj: https://www.chelatacja.com/.

Wskazania do terapii

Głównym wskazaniem do rozpoczęcia terapii chelatacji jest zatrucie metalami ciężkimi. Stosuje się ją również w ramach profilaktyki wielu innych chorób. Zabiegi chelatacji pomagają podczas leczenia:

  • choroby niedokrwiennej serca, ponieważ wpływają oczyszczająco na naczynia krwionośne,
  • hipercholesterolemii, ponieważ obniżają poziom cholesterolu we krwi,
  • zaburzeń pracy układu immunologicznego, powodowanych wysokim poziomem wolnych rodników,
  • niektórych chorób psychicznych, np. depresji, ponieważ chelatacja ma korzystne działanie na ogólne samopoczucie,
  • chorób układu krążenia, szczególnie miażdżycy naczyń,
  • choroby Alzheimera,
  • cukrzycy.

Chelatacja ponadto oczyszcza organizm z toksyn, dzięki czemu ten funkcjonuje znacznie lepiej i sprawniej.

Częstotliwość powtarzania zabiegów

Ilość zabiegów chelatacji jest kwestią indywidualną. Zaleca się wykonanie minimum 10-20 zabiegów, aby poczuć pozytywne efekty. Przyjęcie wielokrotności tych liczb może uchronić przed operacjami chirurgicznymi. Czas jednej sesji terapii wynosi około 2 godzin. Zaleca się, aby tuż po zabiegu dostarczyć do organizmu około 1 litr płynów w celu nawodnienia. Zabieg wykonywany przez profesjonalistę jest w pełni bezpieczny. Odczucia podczas przyjmowania wlewu mogą być różne. Zdarzają się również nieprzyjemne symptomy, np. zawroty głowy, skurcze kończyn czy parcie płynu podczas podawania kroplówki. Te wszystkie dolegliwości mijają po zakończeniu zabiegu.