× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Kosmeceutyki

Kosmeceutyki to określenie stosowane w odniesieniu do dermokosmetyków lub kosmetyków aptecznych. Są to produkty wykazujące działanie lecznicze. Łączą w sobie najważniejsze cechy leków i kosmetyków. Leczą skórę, jednocześnie dbając o jej wygląd. Zobacz, czym charakteryzują się kosmeceutyki i do czego mogą być przydatne. Poniżej prezentujemy najważniejsze rodzaje dermokosmetyków oraz ich zastosowanie.

Kosmeceutyki do zadań specjalnych – skóra naczynkowa

Wśród produktów kosmetycznych stworzonych do pielęgnacji cery o specjalnych potrzebach, trzeba wyróżnić m.in. profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej. Takie produkty mają za zadanie łagodzić i koić skórę oraz wzmacniać naczynia krwionośne. Kosmeceutyki do cery naczynkowej pomagają budować barierę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Są odpowiednie dla osób z problemami dermatologicznymi. Przywracają równowagę flory bakteryjnej skóry, dbając o jej zdrowie i witalność.

Kremy przeciwtrądzikowe, które naprawdę działają

Uciążliwe wykwity skórne pojawiające się na twarzy, dekolcie i plecach to często spotykany problem dermatologiczny. Kosmetyki przeciwtrądzikowe są stosowane głównie przez osoby w okresie pokwitania. Cera nastolatków wymaga specjalnego, delikatnego traktowania. Skuteczne zwalczanie trądziku w tym wieku to nie tylko kwestia estetyki, ale też dobrego samopoczucia młodego człowieka. Nieraz zdarza się, że ten problem dermatologiczny dotyka osób dojrzałych. Wynika to z zaburzeń hormonalnych, a także nadmiaru stresu i innych czynników zaburzających stan równowagi organizmu. 

Preparaty stosowane przy trądziku działają detoksykująco, usuwając toksyny ze skóry i przywracając jej równowagę. Kwasy zawarte w dermokosmetykach rozjaśniają cerę, wyrównują jej koloryt i pomagają zwalczyć stan zapalny powodujący trądzik. Działanie przeciwutleniające sprzyja leczeniu stanu zapalnego skóry, co przynosi bardzo dobre efekty. Przy regularnym stosowaniu – objawy trądziku szybko ustępują, a nowe wykwity pojawiają się bardzo rzadko.

Produkty przeciwtrądzikowe to nie tylko kremy, ale też serum, żele głęboko oczyszczające i delikatne peelingi. Aby złagodzić stan zapalny i ukoić skórę twarzy, warto sięgnąć po profesjonalne preparaty wykazujące działanie lecznicze, czyli kosmeceutyki. W ich składzie powinien znaleźć się kwas hialuronowy i probiotyki, które wykazują działanie zmiękczające i łagodzące. Silny efekt leczniczy przynosi też kwas salicylowy, dlatego często można go znaleźć na liście składników.

Kosmetyki onkologiczne do bardzo wrażliwej skóry

Często w wyniku poważnych chorób oraz ich specyficznego leczenia skóra człowieka staje się wyjątkowo skłonna do podrażnień. Sytuacja ta jest spotykana w przebiegu schorzeń onkologicznych. Na skutek procesu chorobowego oraz inwazyjnego leczenia skóra staje się bardzo cienka i wysuszona. Jest też mocno podrażniona stosowanymi lekami. Osoby leczące się onkologicznie często mają skórę problematyczną i skłonną do podrażnień. W takim przypadku warto sięgnąć po przebadane preparaty kosmetyczne, które nie uczulają i nie powodują podrażnienia. Dobrze sprawdzi się np. krem kojący o naturalnym składzie, bez dodatku barwników i sztucznych zapachów. 

Zaawansowana technologia umożliwia połączenie kosmetyków i leków. Kosmeceutyki mogą być Twoją bronią w walce z problemami skóry o wyjątkowych potrzebach. Stosowanie profesjonalnych preparatów dermatologicznych o naturalnym składzie i przebadanej skuteczności pozwoli Ci cieszyć się gładką, zadbaną skórą nawet wtedy, gdy na co dzień jest ona bardzo wymagająca.