× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Ubrania medyczne – co warto kupić?

ubrania medyczne

Z tym pytaniem borykają się zarówno osoby zaczynające pracę w zawodach medycznych, jak i również osoby z doświadczeniem. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać- wynika to z wielu czynników, między innymi ze specyfiki wykonywania danego zawodu. Dlatego też postanowiliśmy podpowiedzieć wam, na jakie ubranie medyczne będzie wam najlepiej odpowiadało.

Jak dobrać ubrania odzież medyczną?

Wbrew pozorom nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, wszystko zależy od zawodu, jaki wykonujemy. Nieco inne ubrania medyczne będą dobre dla pielęgniarki niż dla dentystki. Kolejną kwestią przy wyborze ubrań medycznych, jest wygoda ich użytkowania. Trzeba pamiętać przecież, że może być tak, że w tych ubraniach trzeba będzie spędzić kilkanaście godzin, i jeżeli będą one za ciasne, lub zbyt szorstkie, to może być to po prostu niekomfortowe. Dlatego, jeżeli szukacie wygodnych ubrań medycznych, to warto skorzystać z oferty firmy Anilon, która w swojej ofercie ma wysokiej klasy ubrania medyczne.

Jakie akcesoria odzieżowe warto dokupić do odzieży medycznej?

Na pewno godnymi polecenia ubraniami medycznymi, które jednocześnie można traktować jako dodatkowe akcesoria, są czepki nakładane na głowę. Dlaczego są one takie ważne? Tutaj chodzi o higienę- nie chcemy przecież, żeby na pacjenta lub klienta leciały włosy, czy też między innymi pot lub złuszczony naskórek. Może to skutkować różnego rodzaju zakażeniami czy też utrudnić gojenie się ran. Ponadto jest to często wymóg bezpieczeństwa i higieny pracy, aby posiadać taki czepek. Równie przydatna może być zapaska, gdyż po pierwsze chroni ona nasze ubranie medyczne przed pobrudzeniem, po drugie zapewnia ona dodatkową warstwę ochronną dla nas, przed między innymi różnego rodzaju wydzielinami.

Podsumowanie

Odpowiedni dobór ubrania medycznego może okazać się bardzo korzystny, z wielu przyczyn. Jedną z nich jest niewątpliwie ergonomia użytkowania- bo co z tego, że ubranie będzie spełniać różnego rodzaju normy bezpieczeństwa, skoro praca w nim będzie znacząco utrudniona? Ponadto muszą one spełniać wspomniane wcześniej odpowiednie normy bezpieczeństwa. W przeciwnym razie ich użytkownik naraża nie tylko siebie, na różnego rodzaju przykre konsekwencje, ale również inne osoby, takie jak na przykład pacjenci, między innymi na różnorakie zakażenia. Dla tego nie warto kupować kiepskiej jakości ubrań medycznych, które nie spełniają tych norm.