× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Leczenie protetyczne – na czym polega?

protetyk

Kwestia protez zębowych jest dla wielu sprawą bardzo delikatną i wstydliwą. To także niemały wydatek. W jaki sposób sprawić, abyśmy mieli piękny, zdrowy uśmiech przez długi czas?

Protezy zębowe Gdańsk

Nie jest ważne, czy ktoś jest z Trójmiasta i szuka protetyka Gdańsk, czy po prostu kogoś, kto tak wykona swoją pracę, że można za nią ręczyć. Klinika Impladent oferuje usługi na tak wysokim poziomie, że jej gośćmi są także osoby z innych regionów kraju.

Nie jest to nic dziwnego. Protezy zębowe są stale widoczne, ciągle używane. Nikt nie chciałby, aby zainwestowane w swoje zdrowie środki były nierozumnie ulokowane. Klinika Impladent bierze w pełni odpowiedzialność za jakość swoich usług i zadowolenie pacjentów. Na implanty i łączniki placówka udziela wieczystej gwarancji, a na prace ceramiczne – trzy lata. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/protetyka/.

Dobre protezy to…

…dobrze zaprojektowane protezy w nowoczesnej technologii. Jak wygląda proces ich tworzenia od momentu przyjścia do kliniki, do chwili zamontowania?

Każdą pracę protetyczną należy zacząć od odpowiedniej diagnozy wykonanej przez specjalistów. W przypadku protetyki trzeba wykonać badania diagnostyczne. Należy do nich między innymi tomografia komputerowa 3D, badania dopplerowskie stawów skroniowo – żuchwowych etc. Jej zadaniem jest „zajrzeć” do wnętrza kości, przez co lekarz może ocenić stan podłoża protetycznego.

Najlepszym rozwiązaniem jest założenie implantów stomatologicznych. Wyglądają one najbardziej naturalnie, są wygodne. Ponadto dzięki implantacji unikamy szlifowania własnych zębów. W klinice implanty bezboleśnie zakładają najwyższej jakości chirurdzy.

Dopasować uśmiech

Bardzo ważne w procesie tworzenia protez jest zaplanowanie wespół z pacjentem odpowiednich modeli. Pobiera się albo wycisk specjalną masą, albo skanuje zęby 3D. Dzięki temu technicy mogą zanalizować zgryz i przygotować wstępny projekt uzębienia. O tym jednak za chwilę.

Istotnym elementem, choć niekojarzącym nam się z procesem powstawania protez, jest sesja zdjęciowa. Dla komfortu pacjenta jest ona wykonywana w warunkach studyjnych. Przy odpowiednim dobraniu oświetlenia oraz obiektywu wychodzą bardzo dokładne fotografie. Robi się je przed, w trakcie i po zakończeniu procesu tworzenia i zakładania protez. Zdjęcia pozwalają także na zaplanowanie barwy i kształtu zębów dzięki technologii Digital Smile Design.

Po zebraniu danych wykonywany jest model zębów – także ten, który można tymczasowo zamontować w ustach pacjenta (tzw. mock–up).

Jakość materiałów

Tym, co dodatkowo przemawia na korzyść kliniki Impladent protetyki w Gdańsku, to technologie wykonywania protez. Standaryzowane bloki ceramiczne, spasowanie elementów na poziomie 25 mikronów, współpraca z zachodnimi centrami frezowania, cyfrowe projektowanie łączników do prac implantologicznych i własne laboratorium techniki dentystycznej – to wszystko znajdziemy w Trójmieście.