× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Nutridrink – skuteczne żywienie medyczne

Nutridrink

Osoby, które z wielu przyczyn nie są w stanie przy pomocy tradycyjnej diety dostarczyć sobie właściwej ilości składników pokarmowych, powinny stosować różnego rodzaju preparaty odżywcze. Jednym z nich jest Nutridrink – doustny preparat  nazywany także żywieniem medycznym . Stosuje się go w przypadku niedożywienia oraz  przy jego wzmożonym ryzyku spowodowanym różnego rodzaju chorobami. 

Jaki jest skład preparatu Nutridrink?

W składzie środka o nazwie Nutridrink znajdują się głównie tłuszcze LCT. Nutridrink jest produktem bezglutenowym i bezresztkowym. Podstawowymi źródłami białek obecnych w tym preparacie są kazeina i serwatka. Dostarczenie jego odpowiedniej ilości  jest szczególnie ważne w przypadku chorób nowotworowych, w trakcie leczenia onkologicznego oraz podczas rekonwalescencji. 

Natomiast węglowodany w Nutridrinku pochodzą z maltozy i polisacharydów. Preparat dostarcza dużą porcję energii, bo aż 300 kcal.

Kto powinien stosować Nutridrink?

Nutridrink powinny stosować osoby niedożywione lub zagrożone niedożywieniem, występującym najczęściej przed i po zabiegach operacyjnych, a także pacjenci w okresie rekonwalescencji. 

Nutridrink nadaje się również dla chorych posiadających zwiększone zapotrzebowanie białkowo-energetyczne, przy zaburzeniach połykania i żucia oraz w przypadku braku apetytu. Powinien być również stosowany przy występowaniu mukowiscydozy. porażenia mózgowego, choroby Huntingtona, Parkinsona, Alzheimera oraz przy różnych zespołach otępiennych.

Zalecany jest on  również osobom starszym o ograniczonej mobilności i ruchomości oraz  zdolności do samodzielnego spożywania pokarmów, a także osobom chorującym na schorzenia układu sercowo-naczyniowego i przyjmujących wiele leków na kilka jednostek chorobowych jednocześnie.

Nutridrink powinien być stosowany pod nadzorem lekarza podczas przygotowania pacjentów do zabiegów diagnostycznych wykonywanych na przewodzie pokarmowym.

Preparat nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 3 lat ani osobom posiadającym alergię na białko mleka krowiego, galaktozemię i fruktozemię. Nie wolno go też stosować do odżywiania pozajelitowego. Przy podawaniu Nutridrinka dzieciom w wieku od 3 do 6 lat powinno się zachowywać szczególną ostrożność.

Jak dawkuje się Nutridrink?

Nutridrink jest przeznaczony do picia. Przed użyciem należy go dobrze wstrząsnąć i pić jako schłodzony. Przechowywać go należy w suchym i chłodnym miejscu i spożyć nie później niż 24 godziny po otwarciu.

Osoby, które jedynie uzupełniają dietę preparatem, powinny wypijać od 1 do 3 butelek na dobę. Jeżeli jednak Nutridrink jest jedynym źródłem ich pożywienia, powinien być wypijany w ilości od 5 do 7 butelek w ciągu doby. Można go również dodawać do potraw, aby zwiększyć ich wartość odżywczą.