× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

przeszczep włosów

Coraz więcej osób zmaga się z nadmierną utratą włosów, czyli łysieniem, dlatego tym bardziej ważny jest rozwój zabiegów eliminujących dolegliwość. Współcześnie wartą zapoznania się jest metoda przeszczepu włosów FUE. Szacuje się, że problem ten dotyka w większości mężczyzn, ale i kobiety, choć w mniejszym odsetku, borykają się z nieestetyczną utratą włosów. Łysienie ma wiele podłoży, nie tylko tę naturalną związaną ze starzeniem się. Może mieć związek z hormonami albo niektórymi współistniejącymi chorobami. Zatem czym charakteryzuje się ten rodzaj przeszczepu i dlaczego cieszy się powodzeniem?

Krótka charakterystyka przeszczepu włosów metodą FUE

Łysienie to problem, który bezpośrednio wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim na samopoczucie i samoocenę. Współcześnie istnieją różne metody radzenia sobie z tym kłopotliwym schorzeniem. Jedną z metod polecanych przez specjalistów jest przeszczep włosów FUE. To metoda innowacyjna, ponieważ nie narusza tkanek skalpelem, zatem proces gojenia jest szybszy i mniej kłopotliwy. Metoda ta polega na pobraniu mieszków włosowych bardzo precyzyjnym urządzeniem, wyciągającym każdy pojedynczo. Pobierane są najczęściej z części potylicznej głowy, z miejsca gdzie jest ich najwięcej, oraz z brody, klatki piersiowej i nóg. Ten mechanizm pobrania mieszków odróżnia przeszczep włosów FUE od innych metod, ponieważ nie powoduje głębszych ran, szybko się goi, a same blizny po jakimś czasie stają się niewidoczne. Przeszczep ten należy do zabiegów chirurgicznych i dlatego wymaga wcześniejszego odpowiedniego przygotowania.

Zalety przeszczepu włosów FUE

Ten innowacyjny zabieg przeszczepiania włosów cieszy się skutecznością i bardzo dobrymi efektami. Do głównych zalet należy:

  • mieszki włosowe pobierane są od pacjenta,
  • mało inwazyjne i bezpieczne pobieranie mieszków,
  • szybko widoczny efekt bez głębokich ran i widocznych blizn,
  • efekt przeszczepu utrzymuje się przez bardzo długi czas.

Zabieg ten wykonuje się bardzo precyzyjnie, dlatego przeznacza się na niego większą ilość czasu potrzebną na pobranie mieszków włosowych. Liczne zalety mogą zrekompensować również, trochę większy nakład finansowy na ten rodzaj przeszczepu włosów FUE.

Przeszczep włosów metodą FUE to zabieg, którego efekty szybko można dostrzec w postaci wyeliminowania problemu łysienia. Pacjenci zwykle w ciągu dwóch tygodni odzyskują pełną aktywność i tyle też czasu potrzebne jest na wygojenie ran. Problem łysienia nie musi stanowić już o samoocenie człowieka, przeszczep włosów FUE to dostępna i skuteczna forma leczenia.