× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Cordyceps

Medycyna chińska to źródło inspiracji dla wielu osób, które interesują się m.in. ziołolecznictwem. W czym mogą pomóc suplementy diety, które od wielu stuleci są wykorzystywane w Azji? W jaki sposób i w jakich dolegliwościach mogą pomóc tzw. adaptogeny? I czym właściwie jest cordyceps?

Dlaczego cordyceps zyskuje tak dużą popularność?

Cordyceps jest jednym z tzw. adaptogenów, czyli substancji wykazujących specyficzne właściwości wpływające korzystnie na organizm człowieka. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z ciągłym zmęczeniem czy czują się wyczerpane, ale to nie jedyne zastosowanie. Substancje te wykazują także szereg innych właściwości, w tym:

  • obniżają poziom złego cholesterolu oraz cukru we krwi,
  • posiadają właściwości przeciwutleniające,
  • wpływają korzystnie na wydolność fizyczną,
  • mają świetny wpływ na poprawę funkcji poznawczych, dzięki czemu wspomagają proces uczenia się i zapamiętywania,
  • działają kojąco dzięki właściwościom obniżającym aktywność ośrodkowego układu nerwowego.

Każdy, kto chce zacząć korzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej może z powodzeniem samodzielnie, w domu włączyć odpowiednie suplementy diety, jak Fohow Oral Liquid, które cechują się doskonałą jakością i wygodą stosowania.

Cordyceps, czyli wyciąg z maczużnika chińskiego

Ogromną zaletą preparatu jest jego naturalny skład. Każda ampułka zawiera maczużnik chiński, a także lakownicy lśniącej, twardziaka jadalnego oraz pędów bambusa. Znajdujący się w składzie cordyceps ceniony jest za wyjątkowe właściwości kojące, wspomaga regenerację, pozwala odpocząć, dlatego polecany jest osobom cierpiącym na chroniczne zmęczenie.

Cordyceps wykazuje również inne, ciekawe właściwości. Jest doskonałym antyoksydantem, immunostymulatorem, a także wykazuje działanie antynowotworowe, dlatego stosowany jest w niekonwencjonalnych metodach terapii chorób nowotworowych. Czynniki te sprawiają, że wpływa na poprawę odporności, co w dzisiejszych czasach jest bardzo pożądane. Substancja świetnie wspomaga obniżenie cholesterolu we krwi, ale z całą pewnością może zostać doceniona przez mężczyzn zmagających się z problemami z potencją.

Stosowanie cordyceps znajduje jeszcze szersze zastosowanie, ponieważ zgodnie z tradycją medycyny chińskiej wspomaga on terapię niektórych chorób autoimmunologicznych, w tym np. choroby tarczycy czy alergie.