× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Mgiełka utrwalająca makijaż – czy faktycznie działa?

Mgiełka utrwalająca makijaż

Wybierając się na romantyczną kolację, imprezę czy ważne spotkanie, chcesz wyglądać perfekcyjnie. Makijaż, fryzura, paznokcie – wszystko jest zrobione doskonale. A jednak włosy mają tendencję do opadania, a makijaż do zmywania się. Jak sobie z tym poradzić?

Długotrwały makijaż jest możliwy

Mgiełka utrwalająca makijaż nie jest produktem nowym, który dopiero co pojawił się na sklepowych półkach. Jednak zanim tam trafił, był używany przez profesjonalistów. Makijaż musi być trwały i odporny na ścieranie – dlatego fixery były używane przez makijażystów, którzy przygotowywali swoje klientki na wielkie wyjścia. Całe szczęście jednak te produkty znalazły swoje miejsce również w perfumeriach i drogeriach. Dzisiaj każda z nas może kupić taką mgiełkę. Ale czy ona rzeczywiście działa?

Czym jest utrwalacz do makijażu i jak go stosować?

Utrwalacz do makijażu to kosmetyk, który przypomina trochę lakier do włosów. Nie pielęgnuje skóry, nie nawilża jej – jego jedynym zadaniem jest zabezpieczenie makijażu przed ścieraniem oraz scalenie wszystkich warstw kosmetyków, z których korzystałaś podczas robienia makijażu. Najczęściej są to produkty z alkoholem, dlatego nie należy korzystać z nich zbyt często. Mogą one bowiem wysuszać skórę. Po nałożeniu mgiełki poczujesz lekkie ściągnięcie skóry, jednak to całkowicie normalne. Prawidłowa aplikacja produktu jest niezwykle istotna – jeśli zrobisz to źle, efekt może być niesatysfakcjonujący. Aplikuj mgiełkę zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej należy to zrobić z odległości około 30-40 centymetrów od twarzy.

Czy mgiełka do makijażu działa?

Tak, mgiełki to kosmetyki o sprawdzonym działaniu. Pamiętaj jednak, że nie będą one tak skuteczne, jak profesjonalne fixery, z których korzystają makijażyści. Nie potrzebujesz aż takiego efektu. Mgiełka sprawdzi się podczas ważnych imprez czy długich wyjść bez możliwości poprawienia makijażu. Nie musisz się obawiać, że Cię zawiedzie.

Pamiętaj – jak pomalowanym paznokciom potrzebny jest zmywacz do hybryd, tak samo skórze konieczny jest płyn do demakijażu. Make-up potraktowany mgiełką może być trochę bardziej odporny na zmywanie, jednak poradzisz sobie z nim bez problemu. Po tym umyj twarz, użyj ulubionego kremu i odpocznij. Sen to najlepszy makijaż dla naszej skóry.