× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Peruki naturalne – czy są warte swojej ceny?

peruka

Peruki można podzielić na dwie grupy, naturalne i syntetyczne. Każdy rodzaj posiada własne wady i zalety, dlatego każdy użytkownik będzie w stanie dostosować wybór do własnych preferencji. Często wybór determinowany jest kilkoma czynnikami takimi jak: budżet, przeznaczenie, częstotliwość użytkowania oraz tolerancja na materiały. 

Rodzaje materiałów

Surowce wykorzystywane do produkcji peruk różnią się wieloma czynnikami. Podzielić je można na dwie docelowe grupy: naturalne oraz syntetyczne. Istnieje wiele różnic pomiędzy wykorzystywanymi materiałami. Podstawowymi jest cena, wygląd, ciężar oraz możliwość ułożenia w dowolną fryzurę. 

Peruka z włosów naturalnych

To, co nazywa się włosami naturalnymi, w przemyśle perukarskim jest niczym innym jak włosem ludzkim. Pozyskane poprzez ścięcie ich z czyjejś głowy, poddane odpowiedniej obróbce stają się materiałem wykorzystywanym do produkcji peruk. Naturalne włosy wykazują wiele odmiennych cech, takich jak:

  • Grubość włosa
  • Przekrój poprzeczny
  • Intensywność zawartego w nich pigmentu

Jeśli użytkownikowi zależy na imitowaniu prawdziwych włosów, bezapelacyjnie powinien zdecydować się na perukę wykonaną z włosów ludzkich. Zachowanie takiego włosa pozwala na wszelkie normalne zabiegi takie jak farbowanie czy strzyżenie. Sam włos jest aksamitny i delikatny w dotyku, do złudzenia imitując naturalną fryzurę. Można również dopuszczać się suszenia, prostowania czy lokowania, warto jednak zastosować kosmetyki termoodporne. Podczas wykonywania każdego z zabiegów powinno się kierować umiarem i zdrowymi zasadami, ponieważ peruka, choć z włosów naturalnych nie posiada właściwości regeneracyjnych tak jak włos ludzki. Przeszukując oferty na rynku peruk, warto posiłkować się stronami internetowymi takimi jak np. peruki wigsss.com. Opinie innych użytkowników, oceny oraz szczegółowe specyfikacje znacznie potrafią ułatwić ostateczny wybór. 

Baza peruki

Peruka to nie tylko włos wykorzystany do jej produkcji, ale również materiały składające się na bazę i spinki. Wykorzystanie materiałów i rozwiązań technologicznych znacząco wpływają na ostateczną cenę produktu. Wykorzystuje się bazy:

  • Na siatce
  • Na pletni
  • Na tiulu

Kolejnym czynnikiem jest wkładka mono lub mikroskóra, imitująca naturalną skórę głowy człowieka. Przedziałek, baby hair, linia grzywki czy elementy stabilizujące perukę również wpływają na cenę. Specjaliści polecają peruki naturalne osobom pragnącym wrócić do naturalnej fryzury lub zagęścić już posiadane włosy. Dobrym pomysłem wydaje się zasięgnięcie opinii specjalisty.