× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Dla kogo polecane są gumy do włosów?

guma do włosów

Marzenie o posiadaniu idealnie wystylizowanej i utrwalonej fryzury może stać się rzeczywistością! Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki, które pomogą w realizacji tego pragnienia. Jednym z nich są z pewnością gumy do włosów. Przeznaczone nie tylko dla kobiet, ale również mężczyzn. I to na każdą długość włosów. Dzięki nim nie tylko możliwe okazuje się uzyskanie kontrolowanego nieładu na krótkich włosach, ale również uniesienie ich od nasady.

Guma do włosów

Podobnie jak pomada, guma do włosów jest gęstym kosmetykiem o kleistej konsystencji, który świetnie sprawdza się przy układaniu włosów. Może być używany na każdy rodzaj włosów, zarówno rzadkich i delikatnych, jak i mocnych, gęstych i kręconych.

Którą wybrać?

Rynek artykułów drogeryjnych obfituje w wiele propozycji. Jak w gąszczu tak wielu produktów znaleźć ten, który będzie odpowiedni do moich włosów. Z takimi wątpliwościami często mierzy się wiele osób. Dlatego idealna guma do włosów powinna spełniać kilka czynników. Po pierwsze, nie powinna sklejać oraz obciążać włosów. Po drugie, powinna posiadać lekką konsystencję, która pozwoli z łatwością wystylizować fryzurę, aby w nienagannym stanie pozostała przez cały dzień. Po trzecie, jej usunięcie z włosów nie powinno stanowić problemu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu odbiorców, producenci gumy do włosów oferują kosmetyki o różnym stopniu utrwalenia.

Jak aplikować gumę do włosów?

To, co odróżnia ją od innych produktów kosmetycznych przeznaczonych do modelowania fryzury (np. pasty czy żelu) to posiadane właściwości – nie tylko utrwalające, ale również stylizujące. Guma do włosów nie powoduje usztywnienia, dlatego bez obaw może być stosowana zarówno w przypadku krótkich, jak i długich pasm. Należy jednak pamiętać o jej właściwej aplikacji. Nie jest bowiem wskazane nanoszenie jej na całe pasma, ale wybrane kosmyki. W tym celu niewielką ilość produktu nakładamy na suche włosy i energicznym ruchem wcieramy we włosy. Dla lepszego efektu można wcześniej przeczesać pasma rękoma i ułożyć pożądaną fryzurę.

Dlaczego warto kupić?

Gumy do włosów posiadają tę zaletę, że nie powodują nieestetycznie wyglądającego wrażenia sklejenia, przez co prezentują się naturalnie i świeżo. Dzięki nim można w szybki i nieskomplikowany sposób stworzyć nawet najbardziej finezyjne fryzury, które w nienagannym stanie przetrwają cały dzień. Dobrej jakości produkty nadadzą zdrowego połysku, bez niepotrzebnego obciążenia.