× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czy warto dla dziecka kupić szczoteczkę soniczną?

dziecko

Zakup odpowiedniej szczoteczki do zębów dla dorosłego czy dla dziecka jest kluczowy, aby zachować zdrowe zęby i piękny uśmiech przez wiele lat. W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się elektryczne szczoteczki soniczne Meriden Kiddy, które znacznie dokładniej i szybciej czyszczą zęby. Wykonują około 30000 ruchów na minutę, więc są znacznie szybsze niż zwykłe elektryczne szczoteczki, które działają z prędkością około 8000 obrotów na minutę. Dlatego też produkty te skutecznie czyszczą zęby, pomagają dbać o szkliwo, a przede wszystkim są bezpieczne i łatwe w obsłudze nawet dla małych dzieci.

Dlaczego soniczne szczoteczki Meriden Kiddy sprawdzają się dla małych dzieci?

Soniczne szczoteczki oferowane przez Meriden Kiddy doskonale sprawdzają się w przypadku małych dzieci, które jeszcze nie opanowały właściwego sposobu czyszczenia zębów. Większość takich produktów polecana jest w szczególności dla maluchów, które ukończyły już 3 rok życia, ale przy pomocy rodziców również mniejsze dzieci mogą korzystać z takiego rozwiązania.

Szczoteczki soniczne dla dzieci w wieku 0-3 lata mogą być użytkowane do czyszczenia już od pierwszego zęba. Posiadają specjalną główkę dopasowaną do buźki malucha, ale również mają miękkie włosie i wywołują delikatne drgania.

Dla nieco starszych dzieci w wieku od 3 do 6 lat można wybrać już większy gadżet z atrakcyjną kolorystyką. Takie produkty również mają miękkie włosie i bardzo łagodne drgania, a sam timer pomaga wyrabiać u dziecka nawyk prawidłowego czyszczenia zębów.

Jakie są największe zalety sonicznych szczoteczek dla dzieci?

Soniczne szczoteczki dla dzieci marki Meriden Kiddy przeznaczone są dla maluchów w każdym wieku. Mogą być stosowany nawet u dzieci z nadwrażliwością zębów, więc są w pełni bezpieczne podczas użytkowania.

Mają wiele cennych zalet. Przede wszystkim podczas czyszczenia szczoteczką soniczną usuwamy zdecydowanie więcej płytki nazębnej niż podczas korzystania z tradycyjnej. Produkty te są delikatne dla szkliwa i dziąseł dziecka, dlatego doskonale sprawdzają się dla najmłodszych dzieci. Ponadto dzięki szybkości i dużej częstotliwości ruchów można usunąć wszelkie zanieczyszczenia, nawet z tych trudno dostępnych miejsc. Gwarantuje to najlepszą ochronę przed chorobami dziąseł i próchnicą.

Szczoteczki soniczne Meriden Kiddy pomagają dziecku wykształcić prawidłowy nawyk mycia zębów. Są również łatwe i bezpieczne w obsłudze, a timer dokładnie odmierza czas, który jest niezbędny do dokładnego mycia zębów i całej jamy ustnej.