× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jakie są rodzaje lakierów do paznokci? cz. 1

Kobiety lubią czuć się pięknie, mieć ładne i zadbane paznokcie. Krzykliwe, stonowane, święcące się albo bezbarwne – w przypadku lakierów do paznokci znajdziemy całą gamę kolorów. Co więcej – różnią się one między sobą sposobem działania, trwałością i prostotą aplikacji.

Rodzaje lakierów ze względu na konsystencję i skład

W pierwszej części artykułu skupimy się na podziale ze względu na skład. Wśród lakierów w tej grupie możemy wyróżnić:

  • lakiery klasyczne – Szybko schną, łatwo zmyć powłokę za pomocą zmywacza do paznokci oraz zrobić poprawki. Niestety do wad należy wysoka podatność na odpryski i zarysowania. Dlatego tez zaczęto poszukiwać nowych, trwalszych technologii. Lakiery klasyczne świetnie  się sprawdzą na paznokciach u stóp, gdzie mniej widać niedoskonałości pomalowania a ryzyko odprysków lakieru jest niższe. Także cena lakierów klasycznych jest stosunkowo niska. Nie potrzeba także specjalnego sprzętu do utwardzania powłoki. Lakiery klasyczne najmniej ingerują w trwałość paznokcia.
  • lakiery hybrydowe – cechują się trwalszą powłoką niż ich klasyczne odpowiedniki. Lakier jest utwardzany za pomocą lampy UV. Niestety u części osób z powodów hormonalnych, powłoka może szybko odpaść. Nakładanie zajmuje nieco czasu, ponieważ najpierw trzeba wyczyścić, odtłuścić i nałożyć bazę na paznokieć. Nieumiejętne ściąganie lakieru może osłabić  strukturę..
  • Lakiery winylowe – Trwalsze niż klasyczne. Utwardzają się dzięki promieniom słonecznym, dzięki czemu nie potrzeba kupować specjalnej lampy.
  • Lakiery żelowe – powstały z połączenia lakieru ze specjalnym żelem. Powłoka jest dosyć gruba i bardzo wytrzymała. Niestety wiąże się to także z ryzykiem uszkodzenia płytki przy ściąganiu u osób o bardzo słabych paznokciach.
  • Lakiery ceramiczne – jak nazwa wskazuje, zawierają w sobie ceramikę, aby zwiększyć odporność na uszkodzenia.

Jeśli chcesz zobaczyć jakie specjalne lakiery ze względu na efekt można zastosować, kliknij tutaj.