× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak ortodoncja może zmienić Twój uśmiech?

ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się wyrównaniem zębów w szczękach. Ortodonci używają aparatów ortodontycznych, aby wyprostować zęby i naprawić wszelkie problemy ze zgryzem.

Ortodoncja jako dziedzina medycyny istnieje od dawna, ale dopiero od kilku lat jest w stanie wykonywać szybkie i skuteczne zabiegi. Aparaty są teraz wykonane z wygodnych materiałów, dzięki czemu są praktyczne i mniej zauważalne niż wcześniej. Aparaty ortodontyczne zmieniają się z biegiem czasu ze względu na nową technologię w ortodoncji, która doprowadziła do lepszych wyników. Jedną z takich innowacji aparat składający się z przezroczystych plastikowych elementów, które zakłada się na zęby bez widocznych na zewnątrz metalowych drutów.

Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja to dział stomatologii i ortopedii zajmujący się badaniem, profilaktyką i leczeniem wad zgryzu, czyli nieprawidłowych zgryzów czy pozycji żuchwy. Słowo „ortodoncja” pochodzi od dwóch greckich słów: „ortho” oznaczającego prosto lub w prawo; i „dontes”, co oznacza ząb. Termin odnosi się do specjalizacji stomatologicznej, która koncentruje się na estetyce i funkcji zębów i szczęk. Leczenie ortodontyczne to rodzaj opieki stomatologicznej, w której aparatem ortodontycznym jest ustawienie zębów w zdrowych pozycjach.

Jakie są zalety ortodoncji?

Ortodoncja to leczenie zębów krzywych lub z lukami. Może być również używana do korygowania zgryzu i poprawiania wyrazistości mowy. Zalet ortodoncji jest wiele. Najbardziej oczywistym jest to, że prostuje zęby i poprawia ich wygląd. Ortodoncja koryguje również zgryz, co ma wpływ między innymi na wyrazistość mowy i zdolność żucia.

Jak znaleźć dobrego ortodontę

Jako osoba, która poszukuje ortodonty, powinieneś najpierw zrozumieć swoje potrzeby, a następnie poszukać najlepszego ortodonty w swojej okolicy. Możesz znaleźć odpowiedniego ortodontę korzystając z poleceń znajomych. Dziś bez trudu można znaleźć profesjonalne laboratorium ortodontyczne, które sprawdzi się w każdym zadaniu. Przed umówieniem się na wizytę można dokładnie zapoznać się z referencjami gabinetu. Zwykle pierwsza wizyta jest wizytą krótszą, która polega na zaplanowaniu dalszego leczenia.

Ortodonci to profesjonaliści, którzy specjalizują się w korekcji ustawienia zębów, zgryzu i szczęki. Z powodzeniem mogą dokonywać pełnej oceny stanu zdrowia jamy ustnej, identyfikując wszelkie problemy i zalecając opcje leczenia. Mogą również leczyć ból zębów, choroby dziąseł i inne schorzenia, które mogą wpływać na Twój uśmiech.